У вівторок 20 січня о 18:30 кав'ярня "Штука" та Кіноклуб Олега Яськіва запрошують на перегляд та обговорення фільму Дастіна Гоффмана «Квартет» (Великобританія, 2012).

Проживаючи повільні та напружені дні, інколи цікаві, але переважно безбарвні, ми ризикуємо загубити відчуття часу, а з ним і присмак найкращих почуттів. Забути кольори світу, а з ними і картини найяскравіших емоцій. Несміливо сподіваємось, що старість нам залишить достатньо пам’яті для них.

Насправді людина старіє хіба що фізично. Але що таке фізична оболонка у світлі сучасних теорій квантової фізики… З’являється велика надія, що у почуттях людина змінюється нелінійно в часі. І що все найкраще, на що колись сподівалася, ще може трапитися.

Фільм “Квартет” – чудовий десерт до життєвого столу, коли після пережитої і прожитої буденності, маленькими ковтками п’єш оцю тиху надію на чудо у кожній секунді, у кожній просторовій координаті свого тіла.

“Квартет” – екранізація відомої п’єси британця Рональда Гарвуда, яка успішно йде на театральних сценах світу. Видатний кіноактор Дастін Гоффман, особливою інтуїцією дебютанта-режисера, незважаючи на поважний вік, відчув її величезний кінематографічний потенціал.

Життя старих оперних музикантів – героїв фільму – проходить у Бічум-гаузі – розкішному притулку для пристарілих музикантів, який швидше нагадує розкішний пансіон, ніж те, про що ми думаємо. Колишні зірки світової сцени прагнуть зіграти свій останній концерт і виконати знаменитий квартет з опери “Ріголетто” Джузеппе Верді. Це складніше, ніж очікувалось, бо за плечима кожного не лише кращі роки (як їм здається), але й власна слава, непрості стосунки з минулим та ще не втрачені надії.

Координати розкоші та спокою, млосного очікування життєвого фінішу обрамлюють справжні драми, які переживають ці люди на схилі фізичного життя. У цьому замкнутому просторі достатку та в’янення, відбувається все, що властиве закулісному життю мистецького світу: інтриги, суперництво, чванливість. Проте все це ошляхетнене атмосферою класичної музики і любові, прагнення до якої не стихає в часі, а ще пронизане особливим почуттям британського гумору.

І драматург, і режисер уникають темних акцентів. Тому маємо ідеальну гармонію романтики та драми, дії та спокою. Фільм врівноважує душу та наповнює її вічністю.

Блискучий режисерський дебют видатного актора Дастіна Гоффмана, як завжди чудова музика Даріо Маріанеллі – одного з найкращих на сьогодні кінокомпозиторів, бездоганна акторська гра британських корифеїв, чудова операторська робота – важливі компоненти неперевершеного смаку цього прекрасного фільму. Але все ж найважливіший його складник – це душа глядача, яка побачить у ньому щось особисте: з уже прожитого або такого, до якого ще довга дорога…

Приходьте. У нас світло і тепло…

Олег Яськів

 

Quartet, Dustin Hoffman,  2012

Читайте про хороше кіно - http://prostir-kino.com.ua/


Дорогі друзі, якщо Ви планували у близькому часі зазирнути до нас, зверніть, будь ласка, увагу на зміни у робочому графіку:
- 18-го січня працюємо до 19:00;
- 19-го січня відчиняємось о 10:00.

18 січня, у неділю, о 16:00 кав’ярня «Штука» запрошує на святковий фортепіанний концерт Марії Паньків. Вхід вільний.

Композиції, що пролунають:

  • Abba "Happy New Year";
  • John Kander "Theme from New You";
  • Frank Sinatra "Let it snow";
  • Musical Oceans "Christmas Day";
  • Joe Beal "Jingle bell rock";
  • Frank Sinatra "Strangers in the night";
  • Frank Sinatra "Fly me to the Moon";
  • Frank Sinatra "My way";
  • Frank Sinatra "What now my live";
  • Frank Sinatra “Last Snow”.

У суботу 17 січня о 19:00 в кав’ярні «Штука» розпочнеться музичний вечір дуету гітаристів Віталія Сичака та Івана Федоришина. Вхід вільний.

Заплановані композиції:

  • звукова доріжка до фільму «Desperados»;
  • звукова доріжка до фільму «Arizona Dream»;
  • А. Андрушко «Диптих: Прелюдія. Рондо»;
  • А. Андрушко"Фантазія на тему "Чи Вдома Пан Господар";
  • Sting "Shape of my heart";
  • Sting "Fragile";
  • Sting "Fields of gold";
  • Joe Dassin "Taka takata";
  • Gipsy Kings "Bamboleo";
  • Paco de Lucia "Entre dos aguas";
  • кілька власних композицій, джазових стандартів та імпровізацій на іспанські теми.

16 січня, у п’ятницю, о 17:00 кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на творчий вечір Назара Федорака. Автор презентуватиме збірку віршів «Скляний очерет. Р[озкриваючи] К[риптоніми]», а передмовою до поетичних читань стануть колядки музик із знаменитого гуцульського села Криворівня. Модератор заходу – мистецтвознавець Тарас Стефанишин. Вхід вільний.

Збірка уміщує вірші останніх п’яти-семи років, коли, за сумним збігом обставин, відбулася ціла епідемія відходів із життя літературних друзів і побратимів автора: Юрка Покальчука, Ігоря Римарука, Назара Гончара, Василя Кожелянка, Аттили Могильного і, на жаль, уже чимало інших. Тому один із головних тонів цієї книжки неминуче виявився реквіємним. Звідси і назва (бо скляний очерет – це люди, власне, всі ми, які хитаємося на вітрі, дзвенимо, але щомиті можемо виявитися набагато ламкішими, ніж собі здаємося), і наскрізна присутність цього епітета-символу майже в усіх текстах. Зокрема, від уважного читача не «втече» його присутність у кожному з текстів вінка сонетів, який є в цій збірці.

Усі тексти писалися ще до подій Майдану, а от книжка вийшла аж у вересні минулого року. Проте передчуття Майдану в ній, як казали люди, котрі вже читали, досить помітне. Ну, і це перевіримо під час презентації.

Але почнеться вечір із гуцулів, тим паче, що їхній провідник Василь Зеленчук з Криворівні, «друг, товариш і брат» та «двічі-кум» автора, – крім усього іншого, дуже цікавий, сказати б, «гуцульськомовний» поет. На цьому ґрунті утворився дивовижний трикутник Криворівня – Закарпаття – Львів, «вершинами» якого є, відповідно, Василь Зеленчук, Петро Мідянка і Назар Федорак.


14 січня, у середу, о 19:00 кав’ярня «Штука» запрошує на святковий фортепіанний концерт Марії Паньків. Вхід вільний.

Композиції, що пролунають:

  • Abba "Happy New Year";
  • John Kander "Theme from New You";
  • Frank Sinatra "Let it snow";
  • Musical Oceans "Christmas Day";
  • Joe Beal "Jingle bell rock";
  • Frank Sinatra "Strangers in the night";
  • Frank Sinatra "Fly me to the Moon";
  • Frank Sinatra "My way";
  • Frank Sinatra "What now my live";
  • Frank Sinatra “Last Snow”.

У вівторок 13 січня о 18:30 кав'ярня "Штука" та Кіноклуб Олега Яськіва запрошують на перегляд та обговорення фільму Маргарете фон Тротта «Видіння – з життя Хільдегарди фон Бінген» (Німеччина, 2009).

Перейшли у новий рік. Святкуємо Різдво. Воюємо з мордором.

Ніби нічого не змінюється. Але цю розхристаність душі світу, цю неочікувану глупість та жорстокість людей нової ери, це шокуюче розчарування у можливостях гуманізму та дегуманізацію омріяних європейських цінностей потрібно якось впокорювати. Найкраще – спокоєм та впевненістю, мудрістю розуму та силою тіла. Добре кіно – не обов’язково новорічно-різдвяне і точно не розважально-попкорнове, а таке, що зроблене на найвищій лінії духу – може стати ще однією координатою виміру нашого українського успіху (разом з полігоном, молитвою та волонтерством).

“Видіння – з життя Хільдегарди” – дивовижний фільм. Він органічний та монолітний, у ньому немає нічого зайвого. Є атмосфера середньовіччя – одна з кращих за автентичністю відтворення. Є дух християнства – з повагою і ретельністю відтворений у кожному слові та жесті. Є етика людського героїзму у протистоянні з пітьмою розуму та чумою забобон.

Дивовижно те, що все це майстерно вибудовано відомою німецькою режисеркою Маргерітте фон Тротта на основі реального життя історичної людини – феноменальної для епохи раннього середньовіччя жінки Хільдегарди фон Бінген. У своєму дванадцятому сторіччі, яке ще не знало високої готики та не мріяло про ренесанс, ця черниця аристократичного походження проявила неймовірну силу до життя та волю до змін. І справа не лише у релігійних візіонерських видіннях, котрі вона записувала, тлумачила і залишила наступним поколінням. Ця жінка була автором музичних пісноспівів та слів до них, винахідником альтернативної мови граматичної та мови музичної, писала праці з природознавства та медицини. Будувала жіночі монастирі окремо від чоловічих, здійснювала проповідницькі тури та зцілювала. Складала і ставила п’єси з жіночими ролями, боролася за рівноправність з монахами-чоловіками. Чи не вперше пробувала науково пояснити жіночий оргазм та дію деяких лікарських рослин, в тому числі коноплі. Вела переписку з кращими інтелектуалами свого часу, римськими папами, консультувала імператора Фрідріха Барбаросу.

Тому вперше у Новому році ми зустрінемося з фільмом високої культури духу та постаттю високої сили духу. Переживаючи різдвяні свята – з їх трагічними та світлими тонами – ми випробуємо свої загострені почуття на цьому глибокому і дуже доречному фільмі.

Впевнений, що ця зустріч трохи подовжить наше перебування у духовному просторі, перше ніж мирські турботи повернуть нас у світ боротьби та несправедливості. А навіть якщо ми туди повернемося, то однозначно мудрішими та сильнішими.

Приходьте. Кіноклуб і однодумці з вами…

Олег Яськів

 

Vision – Aus dem Leben der Hildegard von Bingen, Margarethe von Trotta, 2009

Читайте про хороше кіно - http://prostir-kino.com.ua/


11 січня, в неділю, о 19:00 у кав’ярні «Штука» відбудеться концерт гурту «Жива». Вхід вільний.

Гурт «Жива» виконує українські пісні традиційно та у власному трактуванні, «використовуючи голосові ефекти та природні шуми, перетворюючи пісню на своєрідний обряд спілкування з химерними образами колективного несвідомого українського народу». Застосовуючи такий метод, учасники гурту ставлять собі за мету, з одного боку, повернути пісню до її природного, живого, вільного від впливу цивілізації звучання, з іншого – прагнуть до експерименту, відходу від традиції, можливості погляду на українську пісню крізь призму театрального дійства.

Актуальний склад гурту: Марта Іваницька, Зоряна Починайко, Марта Пилатюк, Надія Іванців, Оксана Олейніченко, Христина Гринишин.

Назва «Жива» походить від імені слов'янської богині, яка уособлює життєву силу, протистоїть міфологічним втіленням смерті, а також відповідає за циклічні зміни в природі.

 

Контактна особа – Зоряна Починайко, (063) 40 978 10, z.pochynayko@gmail.com


У суботу 10 січня о 19:00 кав’ярня «Штука» запрошує на музичний вечір Сніжани Стельмащук (класична гітара) і Марти Галаджун (фортепіано). Вхід вільний.

У виконанні Сніжани Стельмащук прозвучать:

  • кілька композицій Олега Яреми;
  • А. Барріос «Останнє тремоло»;
  • А. П'яццола «Осіннє танго»;
  • Л. Брауер «Один день в листопаді»;
  • О. Виницький «Самба»;
  • Дж. Дюарт «Сонатінетта»;
  • Ф. М. Торроба «Елегія».

Програма для фортепіано:

  • К. Дебюссі «Дівчина з волоссям кольору льону»;
  • К. Дебюссі «Верес»;
  • М. Лисенко «Елегія»;
  • Ф. Шопен «Мазурка 2 ор.68»;
  • Ф. Шопен «Прелюдія 6»;
  • В. Сільвестров «2 багателі»;
  • В. Сільвестров «3 Багателі»;
  • В. Сільвестров «Колискова».

9 січня о 18:30 у кав’ярні-галереї «Штука» відбудеться концерт «З музикою по світу» гурту “La Bohème” - дуету Юрія Ковальова (акордеон) та Богдана Дворника (скрипка). Вхід вільний.

Мелодії, які звучатимуть:

  • аргентинське танго “Adios Muchachos”;
  • вальс-мюзет “Indifference”;
  • тема з кінофільму "Шербурзькі парасольки";
  • українсько-латиноамериканська в’язанка «Карі очі, чорні брови», “La Cucaracha”;
  • польське танго “To ostatnia niedziela”;
  • джазовий стандарт поч.ХХст. “Tea for two”;
  • в’язанка українських пісень «Ішов відважний гайовий», «Човен хитається», «Ой та на горі»;
  • аргентинське танго «La Cumparsita»;
  • польський шлягер 1930-х рр. «Umowilem sie z nia na dziewiata...»;
  • мелодія з мюзиклу "Скрипаль на даху" «Коли я був багатим»;
  • пісня з репертуару Едіт Піаф «La Vie en Rose»;
  • вальс–мюзет “Swing-valse”;
  • в’язанка мелодій з Лемківщини «Під облачком», «За Дунаєм»;
  • мелодія з французького кінофільму «Чоловік та жінка»;
  • в'язанка львівських мелодій 1930-х рр. «Tylko we Lwowie».