У неділю 18 жовтня кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на концерт Софії Роговської і Світлани Позднишевої. Звучатимуть італійські та українські арії під акомпанемент фортепіано. Початок о 19:00, вхід вільний.

Серед запланованих творів - Francesco Conti “Il mio bel foco”, Christoph Gluck “O del  mio dolce ardor” та інші.


17 жовтня у кав’ярні «Штука» відбудеться фортепіанний концерт Владислава Сташенка. Впродовж години лунатимуть джазові стандарти. Початок о 19:00, вхід вільний.

У програмі:

-         Irving Gordon “Unforgettable”;
-         Benny Golson “Whisper Not”;
-         Rube Bloom “Fools Rush In”;
-         Charlie Parker “Anthropology”;
-         Hoagy Carmichael “Georgia On My Mind”;
-         Antonio Jobim “Corcovado”;
-         Alec Wilder “I`ll Be Around”;
-         Paul Desmond “Take Five”;
-         Don Raye “I`ll Remember April”.
-         Cootie Williams “Round Midnight”;
-         Charlie Parker “Ornithology”;
-         George Gershwin “It Ain`t Necessarily So”;
-         Bobby Hebb “Sunny”;
-         Sammy Cahn “Come Fly With Me”;
-         Will Hudsom “Moonglow”;
-         George Gershwin “Summertime”.

16 жовтня о 19:00 у кав’ярні «Штука» дві сестри Настя і Аня Войтюк, які є учасницями інтерактивного фольк гурту «Троє Зілля», заграють ліричну і мелодичну частину репертуару, поки перкусіоніст Стас Кирилов мандрує світом, вхід вільний.

Бандура та клавіші - два мелодійні інструменти, які творять музичний діалог на базі українських народних пісень. Дівчата використовують у своїй творчості гармонійне поєднання фольку та джазу, що останнім часом стало теж популярним серед українських музикантів. Бандура, тексти та вокал робить частину фольку переважаючою в музиці Троє Зілля, а гармонії клавіш нагадують слухачам про джазові традиції.


Генеральне консульство Чеської республіки у Львові та Кіноклуб Олега Яськіва запрошують на фестиваль чеського кіно. Покази відбуватимуться три дні поспіль з 18:30 у кав'ярні "Штука":

-          13 жовтня, вівторок – “Нудьга у Брно” (Nuda v Brně, режисер Владімір Моравек, 2003);

Історія двох молодих людей, які вирішили, нарешті, розлучитися з невинністю в такому жахливо нудному місті як Брно. Одна біда: вона і він занадто сором'язливі, але чи зупинять комплекси поклик природи?

-          14 жовтня, середа – “Маргаритки” (Sedmikrásky, режисер Віра Хитілова, 1966);

Дві дівчини, обидві на ім'я Марія, вирішують, що оскільки світ зіпсований, то вони будуть зіпсовані також. І намагаються поводитися якомога гірше. Витівки дівчат стають настільки екстравагантними, що лякають їх самих.

-          15 жовтня, четвер – “Ми поглядаємо в небо” (K oblakum vzhlízíme, режисер Мартін Душек, 2014).

Меланхолійна картина життя фаната автотюнингу, який за кермом свого тюнингованого, але повільно старіючого авто зіштовхується з безцільністю свого життя. Історія відбувається на тлі депресивних пейзажів Північної Богемії.


У неділю 11 жовтня з 19:00 до 20:00 у кав’ярні триватиме скрипковий концерт Христини Сандецької та Світлани Грабик, вхід вільний.

Звучатимуть композиції Астора П’яццоли, Антоніна Дворжака, Антоніо Вівальді, Луїджі Боккеріні, Дмитра Шостаковича, Якоба Гаде, Едуарда ді Капуа, Анатолія Кос-Анатольського, Мирослава Скорика, Володимира Івасюка, Олександра Пономарьова і Святослава Вакарчука.


10 жовтня, у суботу, о 19:00 запрошуємо на концерт дуету «Te Deus» музикантів Яни і Ярослава Кондири, вхід вільний.

Під час виступу звучатимуть популярні композиції для флейти і гітари. Промо-відео дуету - http://bit.ly/1KZhGCW.


10 жовтня о 16:00 проект «Книжкова шафа» і кав’ярня «Штука» запрошують на презентацію поетичної збірки Ірини Червінської «Приват», вхід вільний.

"Приват" - це перша самостійна збірка поезій Ірини Червінської. Її тексти захоплюють неординарністю, глибиною, відвертістю. Водночас цілком звичні та реальні речі, які можемо вважати головними героями текстів Ірини, витворюють особливий, майже сюрреалістичний світ. Читаючи, мовби губимося, зникаємо між рядків і раптово відкриваємо щось абсолютно звичне із нового погляду... Саме про такі тонкі й невловимі речі і буде йти мова на презентації книги поезій Ірини Червінської. Ну, і звичайно звучатиме поезія! Приходьте!


9 жовтня у кав’ярні «Штука» відбудеться концерт Павла Пігури (голос) та Віталія Сичака (гітара). Початок о 19:00, вхід вільний.

У програмі – блюзові композиції, джазові стандарти і власні твори виконавців.

 

В. Сичак та П. Пігура на YouTube - https://www.youtube.com/watch?v=_a1AEp4zIss

П. Пігура - https://soundcloud.com/kawiarnia-szuka/2015a


У вівторок 6 жовтня о 18:30 кав'ярня "Штука" та Кіноклуб Олега Яськіва запрошують на перегляд та обговорення фільму Жана Бекера «Діти природи» (Франція, 1999).

Осінні дні бувають такими прекрасно тихими, що про них неможливо говорити прозою. Хочеться обрамлювати їх музикою, віршами, красивими фігурами, наповнювати добрими фільмами, тобто всім, що може підсилити цей небесний настрій, який опускається на наші плечі переважно рідко і завжди несподівано.

Фільм “Діти природи” відомого французького режисера Жана Беккера стане для багатьох з вас таким же несподіваним яскравим враженням, що й гарний настрій посеред загалом безрадісної української політичної осені.

Це душевне, тепле і людяне кіно про дружбу та справжні цінності. По-французьки вишуканий, насичений фарбами природи та смаком вина, бездоганно відтворюючи естетику, моду та дух Франції після Першої світової війни, фільм розповідає історії дружби бідних, але вільних людей та їхніх сімей, з різними долями і характерами на тлі загалом нелегких обставин життя.

Вже сама розповідь, яка подана як спогади про дитинство старенької вже жінки, налаштовує на ностальгійний настрій, огортає комфортом та викликає власні спогади та відчуття. Герої фільму, глибоко прописані сценаристом та видатним письменником Себастьяном Жапрізо, виявляють дивовижну жагу до справжнього життя і ніби переконують нас, що головне – не труднощі, а здатність бачити поміж ними радість.

Якась дивовижна гармонія об’єднує головні складові цього фільму – і музика, і камера, і актори (навіть відомий в минулому футболіст Ерік Кантона) – все на місці і доповнює єдину композицію фільму. Можливо, це французькі пейзажі винні чи особливе світло, яким наповнений фільм…

Цей фільм справді підіймає. Над буденністю щоденних дій, над фальшем людських стосунків, над можливостями обманювати та залишатись байдужим. А ще цей фільм з післясмаком – виноградно-сирним, сонячно-вечірнім.

Маю надію, що рідко хибую у виборі фільму для наших зустрічей та обговорень, бо завжди думаю про вас. Але особливо цікаво показувати вам саме таке кіно, тому що я впевений у його терапевтичній дії на ваш настрій та душу.

Таких фільмів як “Діти природи” не може бути багато, вони як той осінній настрій, несподіваний та рідкісний, що так гарно описувала наша Ліна Костенко та їхні імпресіоністи…

Більше нічого не скажу. Приходьте, самі все побачите і відчуєте…

Олег Яськів

 

Les enfants du marais, Jean Becker, 1999.

Читайте про хороше кіно - http://prostir-kino.com.ua/


У неділю 4 жовтня кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на кавер-вечір «Океану Ельзи» Павла Пігури (голос) і Віталія Сичака (гітара). Початок о 19:00, вхід вільний.

У репертуарі:

-         «Той день»;
-         «Я до тебе»;
-         «Вище неба»;
-         «Не питай»;
-         «Коли навколо ні душі»;
-         «Дякую тобі»;
-         «Леді»;
-         «Він»;
-         «Майже весна».

Композиції звучатимуть у власній обробці виконавців, для яких «Океан Ельзи» свого часу був головним авторитетом у музичному становленні.