3 жовтня о 19:00 спільнота «Типовий творчий Львів» запрошує на вечір поетичних читань, що відбудеться у кав’ярні «Штука». Поезії чергуватимуться із піснями рок-гурту «ПашКо Band», вхід вільний.

Учасники – молоді львівські автори, серед яких: Наталя Климюк, Олена Строганова, Олеся Марухнич, Софія Реймондова, Вікторія Вибухова, Єжи Одольскі, Анастасія Кішин, Ірина Свердан, Алла Васьковська, Аліса Лисняк, Андрій Бірюков, Анна Українка, Юлія Беген, Міклена Лясовська, Настя Лугова та інші.

Сторінка спільноти «ТТЛ» - https://vk.com/club.ttlviv.
Подія - https://vk.com/literaturnyk_ttl1.


В суботу 3 жовтня у кав’ярні «Штука» відбудеться зустріч «І випили ми вина… Поезія і музика». Початок – о 16:30, вхід вільний.

Актриса Марія Городечна та музична група «Хрущі» читатимуть та співатимуть поезію, «вийняту з серця кишені» української поетеси Лиховид Інни (ЛІ). Авторська музика і тексти, різноманітні музичні інструменти, вірші та пісні, які вже бачили світ і які прозвучать вперше!

Організатори обіцяють подарувати гостям "приємну порцію радісного осіннього тепла з прянощами туманного суму і ароматом невгасаючої віри у вічну любов!..".


Інна Лиховид в соціальних мережах:
- https://www.facebook.com/people/Інна-Лиховид/100008136823669;
- https://vk.com/id145856420.
 
Група Хрущі в соціальних мережах:
- https://www.facebook.com/themaybugs;
- http://vk.com/themaybugs.


2 жовтня о 19:00 у кав’ярні «Штука» відбудеться фортепіанний концерт Світлани Позднишевої «Французькі мелодії». Вхід вільний.

У програмі – твори французьких композиторів Клода Дебюссі (1862-1918) та Франсіса Пуленка (1899-1963).


У жовтні кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на виставку акварелей Наталії Чубиної «Квітів світ». Відкриття з участю авторки відбудеться 1 жовтня о 19:00. Музичний супровід Івана Федоришина (акустична гітара), вхід вільний.

Квіти для Наталії Чубиної є головним джерелом натхнення, а її ніжні акварелі вповні передають швидкоплинність їхньої краси. Авторці таки вдається схопити невловиме - від малюнків важко відвести погляд.

 

Про авторку

Наталія Чубина народилась в Івано-Франківську.

Навчалась у дитячій художній школі. Згодом закінчила Прикарпатський національний університет, де довший час викладала живопис і рисунок.

Після переїзду до Львова зосередилась на роботі в акварельній техніці та виготовленні авторських ляльок.


В неділю 27 вересня о 19:00 кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на концерт Миколи Дороша (фортепіано) і Наталії Канюки (скрипка). Вхід вільний.

У програмі вечора – відомі джазові стандарти, блюз та ліричні звукові доріжки з улюблених кінофільмів.


27 вересня у кав’ярні «Штука» відбудеться фортепіанний концерт Владислава Сташенка. Впродовж години лунатимуть джазові стандарти. Початок о 17:00, вхід вільний.

У програмі:

-         Sammy Cahn “I Should Care”;
-         Cootie Williams “Round Midnight”;
-         Rube Bloom “Fools Rush In”;
-         Benny Golson “Whisper Not”;
-         Bart Howard “Fly Me To The Moon”;
-         Hoagy Carmichael “Georgia On My Mind”;
-         Irving Gordon “Unforgettable”;
-         Will Hudsom “Moonglow”;
-         Paul Desmond “Take Five”;
-         Валерій Ніфонтов “Тихо Йде Сніг”;
-         Bobby Hebb “Sunny”;
-         Ralph Burns “Early Autumn”;
-         Charles Shavers “Undecided”;
-         Don Raye “I`ll Remember April”.

Любі гості!

Від сьогодні і до неділі в рамках Свята «На каву до Львова!» триває інтернет-голосування за найкращу кав’ярню Львова. Ми також змагаємось за цей титул і будемо вдячні за Вашу підтримку!

Переможця визначать згідно результатів голосувань:
- на сайті фестивалю, http://bit.ly/1MLi7V5 – 25%;
- на FB-cторінці Свята, http://on.fb.me/1FwxTjK – 10%;
- голос таємного експерта 26-27 вересня – 10%;
- бюлетенями у кав’ярнях 26-27 вересня – 55%.


У суботу 26-го вересня о 19:00 кав’ярня «Штука» запрошує послухати відомі джазові стандарти у виконанні піаніста Владислава Сташенка, вхід вільний.

Програма:

-         Benny Golson “Whisper Not”;
-         Rube Bloom “Fools Rush In”;
-         Charlie Parker “Anthropology”;
-         Antonio Jobim “Corcovado”;
-         Cootie Williams “Round Midnight”;
-         Irving Gordon “Unforgettable”;
-         Hoagy Carmichael “Lazy River”;
-         Hoagy Carmichael “Georgia On My Mind”;
-         Paul Desmond “Take Five”;
-         Alec Wilder “I`ll Be Around”;
-         Don Raye “I`ll Remember April”;
-         George Gershwin “Fascinating Rhytm”;
-         Bobby Hebb “Sunny”;
-         George Gershwin “It Ain`t Necessarily So”;
-         Will Hudsom “Moonglow”;
-         Charlie Parker “Ornithology”;
-         Sammy Cahn “Come Fly With Me”.

25 вересня, у п’ятницю, кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на концерт Сергія Зеленського (гітара) і Аркадія Орєхова (фортепіано). Початок о 19:00, вхід вільний.

Гостей кав’ярні чекатиме свято імпровізаційної музики відомих львівських виконавців.

 

Сергій Зеленський (гітара) народився у Львові в 1953 році. Самостійно почав навчатися грі на гітарі з 15 років. Довгий час грав у львівських естрадних та рок гуртах. Закінчив музичну школу і музичне училище по класу гітари, згодом закінчив консерваторію по класу композиції. Учасник численних концертів та фестивалів сучасної музики у Львові та за кордоном.

Аркадій Орєхов (фортепіано, синтезатор) народився у Львові в 1949 році, музична освіта – 8 класів музичної школи при Львівській консерваторії. Учасник численних джазових проектів та фестивалів.


У вівторок 22 вересня о 18:30 кав'ярня "Штука" та Кіноклуб Олега Яськіва запрошують на перегляд та обговорення фільму Ілана Дюрана Коена «Коханці кафе де Флор» (Франція, 2006).

Стосунки між чоловіком і жінкою можуть бути різними: мелодраматичними та меркантильними, мученицькими та фатальними, сліпими та порожніми. Їхні еталони мистецтво зображує останні кілька тисяч років.  Обговорюючи різні види стосунків, ми часто сміємось, інколи плачемо, але для себе шукаємо приклади найбільш зворушливі та непересічні.

Фільм “Коханці кафе де Флор” – історія про життя двох видатних людей, які стали інтелектуальними та естетичними голосами кількох поколінь європейців. Без Сімони де Бовуар та Жан-Поля Сартра сьогодні складно уявити не лише гуманітарні програми університетів чи розмови молодіжних компаній у вечірніх кафе, але й запеклі дискусії між феміністками і традиціоналістами. Унікальний за формою союз цих двох видатних філософів та письменників став відображенням духовних поривань післявоєнної Європи та підгрунтям до студенської революції у 1968 році.

У цьому прекрасному біографічному фільмі акцент уваги дещо зміщений у бік Сімони де Бовуар. Тому маємо насамперед фільм про непересічну Жінку, про справжнє життя, яке наповнене нестримними мріями, безкомпромісним нонконформізмом, боротьбою за свободу особистості та статі.

Якщо Сартр – один з батьків та ідеологів екзистенціоналізму, то Сімона де Бовуар – створила сучасну жінку. Якщо Коко Шанель одягла цю жінку, Бріджіт Бардо зіграла на екрані, то саме Сімона де Бовуар дала їй крила незалежності – від соціальних стереотипів, статевих забобон, чоловічого насильства, соціальної дискримінації. Книги Сімони де Бовуар, особливо “Друга стать”, видавались мільйонними тиражами і перевищували наклади її друга та чоловіка Сартра, вже не кажучи про інших відомих філософів того часу.

Ще цікавішим від книг цієї унікальної жінки є її життя, в якому вона довела правдивість своєї філософії. Непростий шлях, помережаний болями, боротьбою за особисту свободу та вільну любов, скандалами, епатажем, сльозами та втратами, надав її філософській та письменницькій творчості переконливості, а сотням тисяч жінок – додав сили для звільненого життя у новій якості.

Жан-Поль Сартр постає у фільмі ще більш багатогранною особистістю, ніж може скластися враження з його філософії. Складні та захопливі стосунки між ним та Бовуар – справжній кінематографічний екшн, з яким автори фільму успішно дали раду. Впевнений, що багато жінок впізнають себе у деяких лініях цих історичних та знакових для нашої епохи стосунків між чоловіком та жінкою!

Навіть більше – фільм вийшов глибоким та атмосферним, як гарна і розумна жінка, про яку мрієш. А Париж 30-60 років минулого сторіччя – саме таким, яким його любимо у мріях та снах – затишним і бурхливим, прогресивним і відкритим ддя талантів. В орбіті головних героїв точними мазками зображені і Альбер Камю, і Франсуа Моріак, і Андре Мальро, і Нельсон Олгрен та багато інших інтелектуалів і просто цікавих людей.

Словом, “Коханці кафе до Флор” – справжній, розкішний подарунок гурманам літератури, філософії, соціології, кіно та гарних жінок. Але найголовніше, він для тих, хто не перестає дивуватися невичерпній глибині стосунків між Чоловіком та Жінкою…

Приходьте, дивіться, захоплюйтеся, живіть вільно і на повні груди…

Олег Яськів

 

Les amants du Flore, Ilan Duran Cohen, 2006

Читайте про хороше кіно - http://prostir-kino.com.ua/