20 серпня, у четвер, запрошуємо на презентацію збірки “Казок баби Гавришихи” Олега Гавріша. Розмову з автором і читання уривків Іриною Асановою супроводжуватиме музика гурту “Мотанка”. Для резервації столика просимо телефонувати - 0975868195.

Чарівний світ “Казок баби Гавришихи” просякнутий знаннями та силою, чудово сплетеним візерунком життя. Уявіть собі, що це історії про існуюче українське село, реальну бабу Гавришиху (бабусю автора), про казки, які вона розповідала своїм онукам. А в тих казках — істоти, притаманні лише українській міфології на стику потойбіччя і реального світу звичайних людей.

Розповідь щедро ілюстрована світлинами хутору «Сахалін» з казки «Скарбник» - хат, краєвидів, українського побуту, процесу ілюстрування, фото реальної баби Гавришихи, що стала прототипом головного персонажа.

Після зустрічі буде нагода придбати видання з автографом автора.


У неділю 9 серпня запрошуємо на вечір джазу з піаністом Миколою Лахманом. Початок о 18:00, для резервації столика — 0975868195.

Звучатиме класика – Джордж Ґершвін, Дюк Еллінґтон, Луї Армстронґ та інші.


З 3 серпня запрошуємо на виставку живопису запорізької художниці Віри Устянської “Колекція літніх смаків”.

Літо — інтенсивний час для справ, що підбадьорюватимуть нас решту року. Яскраві смаки і кольори, лише згадка про які викликає усмішку та невагомість. У добірці побачимо звичну нам ярину, ягоди і фрукти, але не ужитково і поспіхом, а з насолодою, ковзаючи зором від сизої шкірки слив до маслянистої напіпрозорої дині, відчуваючи духмяність трускавок і липкість кавуна на руках. Помітимо натяк на фламандські натюрморти, але настрій тут значно привітніший і легкий.

Віра Устянська: “Ідея зробити виставку “смачних” картин з'явилась давно, але лише у 2020-му під час карантину змогла зануритись у цю тему ґрунтовно. Карантин завадив поїхати на пленери за кордон, але я отримала можливість зібрати отаку колекцію. <...> Чому варто оглянути цю виставку? На мою думку, вона є справжньою мандрівкою у дитинство. Коли дивлюсь на ці картини, згадую смаки та запахи, мрії і свободу, відчуваю насолоду літнім сонцем, як це було змалку. І хочеться, що літо не закінчувалося ніколи!”

Про авторку

Народилася 27 вересня 1988 року в Запоріжжі. Навчалася в Запорізькій дитячий художній школі (1999-2003), у Запорізькому Центрі професійно-технічної освіти за спеціальністю "Дизайн" та Харківській Державній академії дизайну та мистецтв за спеціальністю "Станковий живопис".

Член НСХУ з 2013 року. Учасник пленерів, регіональних та загальнодержавних виставок. Твори є серед колекцій Харківського художнього музею та інших.


Запрошуємо найближчої неділі о 18:00 на концерт дорогого Олексія Карпенка (Alex Karpenko). Згадаємо музику з доброго кіно - "Амелі", "Ла-ла-ленд", "Початок" та інших. Для резервації столика просимо телефонувати - 0975868195.

Програма:
- Lady Gaga, Bradley Cooper - "Shallow" - із к/ф "Народження зірки";
- Yann Tiersen - "Amelie" із к/ф "Амелі";
- Yann Tiersen - "La valse d'Amelie" із к/ф "Амелі";
- Ramin Djawadi - "Main theme Game of thrones" із серіалу "Гра престолів";
- Roy Orbison - "Pretty woman" із к/ф "Красуня";
- Justin Hurwitz - "Mia and Sebastian's theme" із к/ф "Ла-ла-ленд";
- "How far I'll go" із мультфільму "Ваяна";
- Jean Pierre Taieb - "Running after my fate" із к/ф "Розділювач";
- Leonard Cohen - "Hallelujah" із мультфільму "Шрек";
- Whitney Houston "I will always love you" із к/ф "Охоронець";
- Celine Dion "My heart will go on" із к/ф "Титанік";
- "Let it Go" із мультфільму "Холодне серце";
- Hans Zimmer - "Time" із к/ф "Початок";
- Hans Zimmer - "Maine theme Interstellar" із к/ф "Інтерстеллар".


У неділю 19 липня о 18:00 запрошуємо на концерт Олексія Карпенка (Alex Karpenko). Кількість місць обмежена, тому просимо заздалегідь резервувати столики - 097 5868195.

Серед іншого прозвучать:
- Carlos Gardel “Por una Cabeza”;
- Astor Piazzolla “Libertango”;
- Matos Rodriguez “La Cumparsita”;
- Johannes Brahms “Hungarian dance №5”;
- Earl Wild “The Man I Love”;
- George Gershwin “Summertime”;
- Louis Armstrong “Go Down Moses”.


У неділю 12 липня о 18:00 запрошуємо на “Мелодії з кіно”, за фортепіано Олексій Карпенко (Alex Karpenko). Кількість місць обмежена, тому просимо заздалегідь резервувати столики - 0975868195.

Звучатимуть:
- Lady Gaga, Bradley Cooper - "Shallow" - із к/ф "Народження зірки";
- Yann Tiersen - "Amelie" із к/ф "Амелі";
- Yann Tiersen - "La valse d'Amelie" із к/ф "Амелі";
- Ramin Djawadi - "Main theme Game of thrones" із серіалу "Гра престолів";
- Roy Orbison - "Pretty woman" із к/ф "Красуня";
- Justin Hurwitz - "Mia and Sebastian's theme" із к/ф "Ла-ла-ленд";
- "How far I'll go" із мультфільму "Ваяна";
- Jean Pierre Taieb - "Running after my fate" із к/ф "Розділювач";
- Leonard Cohen - "Hallelujah" із мультфільму "Шрек";
- Whitney Houston "I will always love you" із к/ф "Охоронець";
- Celine Dion "My heart will go on" із к/ф "Титанік";
- "Let it Go" із мультфільму "Холодне серце";
- Hans Zimmer - "Time" із к/ф "Початок";
- Hans Zimmer - "Maine theme Interstellar" із к/ф "Інтерстеллар".


У вівторок 7 липня о 18:30 запрошуємо на перегляд у Кіноклубі Олега Яськіва фільму "Сім днів" (реж.Роландо Кола, Швейцарія-Італія, 2016). У зв’язку з карантинними правилами, ми змушені обмежити кількість глядачів числом 10. Тому прохання приходити завчасно!

"Цього року літо якось непомітно і несміливо підступило на інтимну відстань. Зашепотіло морським бризом і лісовим шумом, випустило з домашнього ув’язнення сміливі мрії і запросило у подорож. Можна заплющити очі і гайнути кудись, де ніколи не зможеш потрапити. Можна зручно примоститись і поставити платівку улюбленого композитора, якого ніколи вже наживо не почуєш. Можна відкрити книгу і дочитати нарешті відкладений роман, на який так довго не було часу. Літній настрій розпачливо провокує наше тіло на кохання, ніжно ковзаючи по ньому немов хустина з найтоншого шовку…

Ми ж зробимо інше: повернемо собі добре кіно, а з ним цей запаморочливий літній настрій, в якому дійсність ніколи не перевершує мрії, а все відкладає остаточний змаг на наступний рік і знову програє, не відаючи закон життя, в якому у змаганні між духовним і матеріальним, останнє ніколи не наздожене перше.

«7 днів» – фільм швейцарського режисера Роландо Кола, знятий спільно з італійськими кіномайстрами – є якраз прекрасним зразком такого літнього настрою. Історія кохання зрілих чоловіка і жінки, яка триває всього сім днів, розгортається на тлі розпеченого сонцем сицилійського острова, на якому єдиними слідами цивілізації залишаються білі будиночки літніх селян, прекрасні народні пісні та подружні історії, закодовані у їхньому ставленні одне до одного. Саме тому там прагнуть організувати своє весілля друзі наших героїв, які й просять їх здійснити всі необхідні приготування за сім днів до початку церемонії…

Фільм розповідає здавалось би звичайну історію кохання, яку багато- хто проживав. Проте саме мистецтво кіно робить цю історію магнетично привабливою. Єдність місця і часу, глибоко прописані діалоги, стримана і точна у деталях гра акторів, майстерно передана атмосфера середземноморського настрою і прекрасне операторське зображення моря дозволяють віддатися сценарній історії, відчути почуття героїв майже як власні, відгукнутися на заклик моря, яке у мріях завжди звертається приватно.

Прийнято вважати, що швейцарське кіно знаходиться на периферії кінематографічної географії. Як виявляється, це уже не зовсім так. Цей та інші достойні фільми, які створені у цій маленькій альпійській країні, підтверджують думку про те, що якість національного кіно поступово вирівнюється, бюджети фільмів не завжди корелюють з їхнього якістю, традиційні кінематографічні школи вже давно перестали мати національний вимір і, таким чином, доброго кіно може з’являтися більше, ніж очікуємо і там де не очікуємо.

Якраз таким прикладом і є «7 днів», камерна літня історія про любов та мрії. Приходьте у Кіноклуб, туди, де ми зможемо мріяти нарешті разом. Навіть улітку…"

Олег Яськів


У неділю 5 липня о 18:00 запрошуємо на “Фортепіанний мінімалізм” від Олексія Карпенка (Alex Karpenko). Кількість місць обмежена, тому просимо заздалегідь резервувати столики - 097 5868195.

Програма:

- Philip Glass - "Metamorphosis" 1-5;
- Philip Glass - "Mad Rush";
- Ludovico Einaudi - "Una mattina";
- Ludovico Einaudi - "Elegy for the Arctic";
- Yiruma - "Kiss the rain".

У липні кав’ярня-галерея «Штука» та БФ Спадщина.UA / Heritage.UA з приємністю запрошують вас на виставку-аукціон "Свято бобра", присвячену неймовірній красі маленького міста з великою історією – Бібрці! Відкриття відбудеться 1 липня, у середу, о 17:00.

На виставці представлені роботи семи львівських митців, виконані в Бібрці під час пленеру 15 березня 2020 року. Квітослава Булавіна, Наталка Івженко, Дарія Зав'ялова, Олена Зотова, Христина Приймак, Ірина Фартух та Ліліана Харьковська представлять свої твори на картоні та полотні, у в олії, акрилі та графіці.

Радо кличемо вас відвідати виставку, аби побачити цей неймовірний край крізь призму мистецтва та закохатися у нього.

В рамках виставки БФ «Спадщина.УА» уже традиційно планує провести онлайн аукціон на благо пам’ятки архітектури місцевого значення початку ХХ століття, окраси Бібрки та його візуальної домінанти - будівлі колишнього товариства «Сокіл», що перебуває під опікою фонду.

Завдання виставки - аукціону:
- популяризація культурної та природної спадщини Бібреччини;
- промоція майбутнього мультифункціонального культурно-туристичного центру «Сокіл»;
- збір коштів на дофінансування проекту «Офіс гостинності майбутнього мультифункціонального культурно-туристичного центру «Сокіл», поданого на Конкурс «Єврорегіон Карпати - Україна» (загальний бюджет - 312 тис. грн, в т.ч. 62 тис.грн. - необхідне дофінансування БФ «Спадщина.УА»).

Аукціон відбуватиметься в період 6-20 липня 2020 року на ФБ сторінці СОКІЛ / SOKIL.


28 червня з 18:00 до 19:00 у «Штуці» звучатимуть фортепіанні версії українських популярних мелодій. Виконуватиме Олексій Карпенко. Кількість місць обмежена, тому просимо заздалегідь резервувати столики - 097 5868195.

Програма:
- Pianoboy «Кохання», «Родина»;
- Скрябін «Спи собі сама», «Старі фотографії»;
- Бумбокс «Бета-каротин», «Люди»;
- Океан Ельзи «Не питай», «Квітка», «Холодно»;
- Скай «Тебе це може вбити»;
- Друга ріка «Три хвилини», «Дотик».