03.09 2014: Відкриття виставки "Герой поневолі"

У середу 3 вересня о 18:30 видавництво «Леополь» і кав’ярня-галерея «Штука» запрошують на відкриття виставки «Герой поневолі», де буде представлено частину оригіналів рисунків із графічної адаптації історичної повісті Івана Франка. Художник і співавтор концепції – Міхай Тимошенко, адаптація тексту і співавтор концепції – Кирило Горішний. Відвідувачів теж чекає допрем’єрний показ змісту книжки, - першого тому із двох, - на великому екрані. Вхід вільний.

«Степан Калинович був канцеляристом при львівській державній бухгалтерії. Двадцять літ числив він скарбові доходи й видатки. Двадцять найкращих літ життя провів у отсій темній канцелярії, живучи з дня на день правильно і точно, мов добре накручений годинник, не думаючи про ніякі зміни, про інше життя. Треба було аж бурі 1848 року, щоб у те тихе, самітне життя внести деякий неспокій і заколот», - розповідає про головного героя Іван Франко. Степан Калинович – українець, який не звик до самостійних дій, і чия доля кардинально змінилася, коли він, поневолі, опинився у вуличних боях і пережив неймовірні пригоди на барикадах революції «Весна народів» у 1848р.

Іван Франко у своєму творі приділяє увагу боротьбі за свободи громадян, національно-культурній свідомості людини. Підкреслює героїзм та солідарність в час революції - риси людського характеру, актуальні та цінні незалежно від епохи…

Створення проекту «Герой поневолі» є результатом глибокого документального дослідження. Вперше в Україні українська література адаптується у вигляді графічного роману, де сценарій і малюнки співіснують для передачі сюжету. Оглядач здобуває можливість заново відкрити для себе Львів за часів Австрійської імперії. Запрошуємо здійснити подорож у часі!

 

Про авторів

Міхай Тимошенко – художник та співавтор концепції.

Народився 1980 року в Румунії (м. Мачін). Працює в різних жанрах: живопис, карикатура, графічні твори. Своє мистецтво, зокрема, показує у особливому жанрі на межі образотворчого мистецтва та літератури – графічному романі. Коли молодий митець повернувся в Україну, батьківщину його прадіда, йому виповнилося 19 років. Міхай Тимошенко закінчив Львівську національну академію мистецтв (відділ графічного дизайну) у 2006 році. З 1998 року є учасником міжнародних виставок та автором таких персональних виставок як “Авто-портрет” та “Театр-портрети”. Також його вабить світ театральної режисури та пантоміми, що впливає на репрезентацію персонажів його графічних романів.

 

Кирило Горішний – адаптація тексту та співавтор концепції.

Народився в Парижі 1977 року. Здобувши ступінь магістра історії в Сорбонні, 2002 року пoвернувcя на близькі йому терени: у Східну Європу, а саме в Україну - землю його дідусів і бабусь. Відтоді, як фотограф та видавець, він намагається збагнути та висвітлити душу країни. Особливу увагу приділяє соціальним, етнічним та історичним питанням. Зокрема, досліджує життя гірського народу Карпат – гуцулів. Кирило Горішний співпрацює з міжнародною пресою та виставляє свої фотографії у галереях і музеях світу. За допомогою львівського видавництва “Леополь”, разом із іншими авторами, він по-новому розкриває минуле й сьогодення України.

 

Новини видавництва «Леополь» - www.leopol.net.