24.11 2015: Кіноклуб Олега Яськіва: "Вимірюючи світ" (реж. Детлев Бук, 2012)
У вівторок 24 листопада о 18:30 кав'ярня "Штука" та Кіноклуб Олега Яськіва запрошують на перегляд та обговорення фільму Детлева Бука «Вимірюючи світ» (Німеччина, 2012).
Внутрішній поклик до пізнання світу, до смертельних ризиків заради пошуку істини є справжніми проявами божественної природи людини. Саме у таких випадках розумієш, чому людина це храм, а справжня магія – не чаклунство, забобони та шарлатани, а незбагненні можливості людського розуму. Що світ відкривається тільки для тих, хто його прагне зрозуміти і описати, опираючись на закони, розчинені у природі і які потрібно лише невпинно відкривати.
“Вимірюючи світ” – неймовірний фільм! З тих, які викликають мало не фізичні спазми від захоплення екранним насиченням та змістовним наповненням.
Це досконале запрошення у подорож, відмовитись від якого може хіба що духовний каліка. Подорож через океани, праліси, пустелі, гори, крізь множини чисел та координати точок. Подорож з відчайдушними людьми, яких народжуються одиниці на покоління. Подорож внутрішніми світами геніїв, запрошення у лабораторії видатних розумів.
Фільм переплітає історії життя двох видатних німецьких вчених початку дев’ятнадцятого сторіччя: Александра фон Гумбольдта – енциклопедиста, фізика, метеоролога, географа, ботаніка, зоолога і мандрівника та Карла Гаусса – математика, астронома і механіка. Обидва були геніями і зробили видатний вклад у розвиток науки. Аристократ барон фон Гумбольдт, якому належало прогнозоване незахмарене матеріальними труднощами життя світського денді, своєю науковою експедицією фактично заново відкрив Америку та першим перетнув майже всю Азію. Гаусс, вундеркінд з пролетарських низів, навпаки був кабінетним ученим, який відкривав математичні світи з олівцем і папером, вбачаючи у реальному світі несправедливість та марноту. До речі, на старості років перший математик світу вивчив нову мову щоб познайомитися з працями математика номер два українця Лобачевського.
Фільм поставлений за бестселлером Даніела Кельмана, який у рік виходу став найбільш обговорюваною книгою року.
Але це не звичайна біографія. Це захопливе кінодійство, у якому переплетені прекрасні 3D-зйомки, витончені діалоги, провокаційні еротичні сцени, небесної краси музика і хороші акторські роботи. Режисер вибрав оригінальну форму представлення біографії геніїв і фактично створив пригодницько-філософський фільм. Глядач занурюється у магію кіно і переходить у нову фантастично звитяжну реальність, з якої після перегляду справді складно повернутись у таку дощову, бідну на перемогу українську дійсність.
Багато років перебуваю з вами в одному культурному просторі кіно і ви знаєте (повинні знати!), що саме ваші серця та уподобання для мене є справжніми критеріями для вибору фільмів.
Приходьте. Ми лише привідкриємо завісу світу, яким його створив Бог і залишив нам для пізнання…
Олег Яськів
Die Vermessung der Welt, Detlev Buck, 2012
Читайте про хороше кіно - http://prostir-kino.com.ua/